Cover Image

Żółte nie znaczy zaniedbane. Kilka słów o kolorach zębów

Maj 25, 2020 - Czas czytania: 3 minut

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego. Jednak czy naturalny odcień zębów to rzeczywiście biel? I czy kolor świadczy o tym, że nasze zęby są zdrowe? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w dalszej części naszego artykułu.
Czytaj dalej


Cover Image

Nadwrażliwość zębów. Jak sobie z nią radzić?

Kwiecień 9, 2020 - Czas czytania: 5 minut

Z nadwrażliwością zębów boryka się bardzo wielu pacjentów. Problem dotyczy głównie osób dorosłych i pojawia się przede wszystkim w wyniku oddziaływania na zęby konkretnych bodźców, głównie zimna i ciepła, kwaśnych napojów lub potraw, a czasem nawet czynników mechanicznych. Czytaj dalej


Cover Image

Ładny uśmiech = pewność siebie?

Marzec 10, 2020 - Czas czytania: 3 minut

W tytule wpisu stawiamy pytanie – czy ładny uśmiech sprzyja zwiększeniu pewności siebie? Czy to nasze uzębienie ma wpływ na nas samych oraz na osoby, które spotykamy? Chodzi nie tyle o samo uzębienie, co o uśmiech! W tym wpisie przekonamy Was, że cieszący oczy uśmiech może przynieść wiele wspaniałych korzyści, nie tylko psychologicznych.

Czytaj dalej


Cover Image

Jakie są różnice między protezą a implantem zębowym?

Luty 11, 2020 - Czas czytania: 2 minut

Protezy i implanty zębowe mają za zadanie zastępowanie zębów utraconych na skutek próchnicy, urazów mechanicznych oraz przebytych chorób. Obydwa rozwiązania protetyczne zapobiegają przemieszczaniu się pozostałych zębów i powstawaniu wad zgryzu. Istnieją jednak między nimi zasadnicze różnice. Jakie?

Czytaj dalej


Cover Image

Jak dbać o zęby po pięćdziesiątce?

Luty 7, 2020 - Czas czytania: 3 minut

U osób po 50. roku życia mogą pojawiać się nieco inne problemy z uzębieniem niż na wcześniejszych etapach życia. Codzienna, dokładna higiena jamy ustnej to podstawa, podobnie jak regularne wizyty kontrolne u stomatologa. W tym artykule podpowiemy, jak dbać o zęby, aby uniknąć poważnych problemów.

Czytaj dalej


Cover Image

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? Fakty i mity

Luty 4, 2020 - Czas czytania: 2 minut

Każdy z nas chciałby mieć śnieżnobiały uśmiech, dlatego też pacjenci chętnie korzystają z zabiegów wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Niestety wiele osób ucieka się również do innych metod, które nie zawsze są bezpieczne dla ich uzębienia. W tym artykule obalimy kilka mitów dotyczących bezpiecznego wybielania zębów.

Czytaj dalej