Usunięcie (ekstrakcja) kilkunastu zębów i protezy wczesne
08
Paź

Usunięcie (ekstrakcja) kilkunastu zębów i protezy wczesne Wyróżniony

Post in Protetyka
  by
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Protezy wczesne są to uzupełnienia protetyczne, które wykonujemy bezpośrednio po usunięciu zębów.


                                   

                                       

OPIS PRZYPADKU ZE ZDJĘCIA:

Do naszej przychodni zgłosiła się Pani D. w celu metamorfozy uśmiechu. W badaniu wewnętrznym stwierdziliśmy konieczność usunięcia 11 górnych zębów. Zęby były już w drugim stopniu rozchwiania i z rozległą próchnicą, nie nadawały się do leczenia zachowawczego, ani do odbudowy koronami protetycznymi.

PROCES LECZENIA:

W poniedziałek w znieczuleniu miejscowym, usunęliśmy pacjentce bezboleśnie 11 zębów. Przed usunięciem zębów pobraliśmy wyciski szczęki górnej i dolnej. Następnego dnia we wtorek po usunięciu zębów wykonaliśmy pacjentce "przymiarkę" polegającą na ustaleniu wysokości przyszłej protezy, wielkości i koloru zębów.

Kolejnego dnia, czyli w środę, wykonaliśmy u pacjentki tzw; "ustawkę" czyli wizytę na której Pani D. miała możliwość wypróbowania woskowych protez zębowych. Tego samego dnia pacjenta miała możliwość sprawdzenia jak nowe protezy będą wyglądały w ustach, czy kształt i kolor zębów jest taki jak wybrała je sobie nasza pacjenta.

W piątek po zaledwie czterech dniach od usunięcia zębów oddaliśmy Pani D. już gotową protezę.

                                     Pacjenta wybrała sobie protezę silikonową, protezy silikonowe to takie, które są wyścielone elastyczną masą silikonową, protezy te są baz klamer, czyli widocznych drutów, które wyglądają nieestetycznie i dodatkowo niszczą zęby.
Protezy te się uciskają i świetnie przylegają do wyrostka. Protezy silikonowe są dumą naszych gabinetów, sami opracowaliśmy je w naszej pracowni protetycznej i wykonywane są tylko w naszych gabinetach                                    
                                    

 

 

 

Czytany 8901 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 02 lipiec 2017 15:29
Asystentka

Author:

artdent